Przejdź do treści

Program nauki

  • przez

Program nauczania zawsze jest dostosowany do ucznia. Jest zindywidualizowany pod kątem wieku, możliwości, oczekiwań i instrumentu. Tempo pracy również zależy od postępów ucznia.

Materiał w przypadku nauki gry na instrumentach nie wykracza ponad poziom Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i zawiera się w lekcjach gry na instrumencie i niezbędnej teorii muzyki.

Keyboard. Do ogólnego zakresu materiału wchodzi poznanie akordów dla lewej ręki, melodyczna gra prawą ręką w zakresie dwóch oktaw, doskonalenie techniki obsługi oraz gry na instrumencie, prawidłowe palcowanie oraz inne elementy indywidualne dla potrzeb ucznia.

Fortepian. Nauka gry na dla początkujących. Czytanie nut w kluczu wiolinowym i basowym. Prawidłowa dynamika i artykulacja. Istanieje możliwość pomocy w ćwiczeniu na potrzeby szkoły muzycznej.

Gitara. Zarówno klasyczna jak i akustyczna koncertowa. Nauka akordów, prawidłowego palcowania, rytmizowania prawą ręką. Realizowanie akompaniamentu do piosenek, granie zespołowe, granie z innymi instrumentami a także strojenie instrumentu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *