Przejdź do treści

Trochę historii…

  • przez

Wszystko zaczęło się w roku 2003 kiedy po ukończeniu studiów uznałem iż wyjdę do naszej młodszej społeczności z ofertą zajęć muzycznych.

Tak jak i dzisiaj prowadziłem zajęcia z nauki gry na gitarze, keyboardzie, fortepianie i śpiewu. Ciekawostką było to iż moi uczniowie już w tamtym okresie mogli nagrywać swoje postępy w nauce a wokaliści na koniec roku muzycznego otrzymywali płytę z nagraniami z całego roku co było świetnym dowodem ich postępu.

Zajęcia odbywały się w jednym z pokojów prywatnego domu, a chętnych nie brakowało – jak się domyślacie było to trochę uciążliwe dla życia domowego.

Już w 2003 roku nagrywaliśmy płyty, które były prezentami dla uczniów. Na koniec zajęć wokalnych uczeń otrzymywał płytę z okładką, która była podsumowaniem całorocznej pracy w Studiu.

Od roku szkolnego 2003/2004 do 2005/2006 a więc przez 3 lata zajęcia odbywały się w takich domowych warunkach :-).

W roku 2006 w najniższej kondygnacji mieszkania powstało małe studio w którym już w  wygodniejszy sposób mogłem pracować z młodymi adeptami sztuki muzycznej. Do dyspozycji były dwa małe pomieszczenia. Razem kilkanaście metrów kwadratowych studia i reżyserki. W przyjemny i wygodny sposób dzieci uczyły się a także nagrywały swoje piosenki. 

Zajęcia w nowym studiu odbywały się przez 3 lata od roku 2006/2007 do roku 2008/2009. Studio także prowadziło swoją działalność nagraniową.

W kolejnych latach 2009/2010 oraz w 2010/2011 na czas budowy domu a zarazem nowego studia zajęcia odbywały się klasie muzycznej ówczesnego Gimnazjum.

W roku 2011/2012 rozpoczęła się nowożytan część naszej historii a więc zajęcia w nowym studiu pod hasłem Studio Edukacji Muzycznej NUTKA.

O obecnym studiu i działalności w kolejnych wpisach 🙂

ZAPRASZAM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *